Yazar Hakkında
Siri L. Mitchell

Siri L. Mitchell, Washington Üniversitesi İşletme Bölümünden derece ile mezun oldu ve çeşitli resmî kurumlarda çalıştı. Eşi asker olduğu için, Paris ve Tokyo da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde yaşadı. Farklı kültürleri gözlemlemekten ve öğrenmekten hoşlanan Mitchell, Fransızca bilmekte ve suşi sevmektedir.

Aynı zamanda, kendi tabiriyle “romancı” denilen tuhaf bir insan türünün de üyesidir. Bir konuşmacıyı dinleyip notlar alırken bir olay örgüsü veya diyalog için harika fikirler ortaya koyar. Okurlarının, derin bir ifadeye cevap olarak başlarını sallarken muhtemelen, “Evet. Doğru. Bu tam olarak karakterimin duymaya ihtiyacı olan şey.” dediklerini düşünür. Yazılarını düzenlerken komik kısımlara güler, üzücü kısımlarda ağlar; hatta bazen karakterleriyle konuştuğu olur.

Mitchell, ilk kitabını yayımlamadan önce tam 153 kez yayıncılardan ret cevabı aldı. Bu süreçte, itiraf edemeyeceği kadar çok kez dibi gördü. Artık bir kelime dahi yazmayacağına dair yeminler ettiği zamanlar oldu. Kendisini protesto ederek greve gitmişliği ve hatta el yazmalarını kâğıt öğütücüsünde yok etme tehdidine yeltenmişliği de vardır.

Siri L. Mitchell şimdilerde on sekiz adet yayımlanmış kitaba sahiptir.

 

 

Yazarın Kitapları